|
Zasobnik |
|
|
|
Konkurs "Każdy z nas jest wyjątkowy" |
|
| Małgorzata Pietrasina
Przedszkole nr1 Żywiec
Scenariusz na przeprowadzenie konkursu umiejętności dla dzieci niepełnosprawnych
"Każdy z nas jest wyjątkowy"
Data realizacji 12.12.20012
Udział 8 dzieci posiadających orzeczenie o kształceniu specjalnym w wieku 5-7 lat
Czas trwania ok. 30 minut
Cel główny:
-wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi z różnego typu niepełnosprawnością poprzez indywidualizację procesu kształcenia,
- kształtowanie właściwej postawy współzawodnictwa oraz sprawdzenie umiejętności praktycznych,
Cele szczegółowe:
- wzmacnianie poczucia własnej wartości,
- rozwijanie świadomości o posiadanych zasobach, mocnych stronach,
- rozwijanie samooceny,
- zwiększanie akceptacji siebie,
- rozwijanie umiejętności poszukiwania wsparcia w otoczeniu i korzystania z niego,
- kształtowanie wśród dzieci postaw tolerancji, akceptacji, szacunku, wrażliwości, serdeczności i gotowości służenia pomocą,
- nabywanie umiejętności zgodnego współżycia i współdziałania w grupie,
Forma pracy:
Pokaz umiejętności na forum wszystkich grup przedszkolnych
Metody:
- działanie praktyczne,
- słowne- próby odpowiedzi na pytania,
- poglądowe - pokaz,
Sposób oceniania:
Nagradzanie pochwałą i oklaskami za każde działanie,
Nagrody:
Nagroda główna- 3 worki kulek do suchego basenu ufundowana przez Burmistrza Miasta
Indywidualne dla wszystkich uczestników słodycze ufundowane przez przedszkole,
Pomoce:
Kilkuelementowe puzzle,
Piłeczki ping- pongowe, kolorowe szarfy,
Bębenek,
Klocki drewniane, piramidy, kolorowe koraliki,
Magnetofon, nagrania dziecięce,
Przebieg konkursu:
1. Powitanie dzieci - wspólne zaśpiewanie piosenki "Witaj.., jak się masz?"
Przedstawienie się samodzielne dzieci - wypowiedzenie własnego imienia.
2. Układanie przez dzieci kilkuelementowych puzzli (od 2 elementów),
3. "Kolorowe korale dla mamy"- nawlekanie na sznurek lub kolorowe grube sznurowadło różnych korali.
4. Budowanie wieży i piramidek z klocków wg wskazówek prowadzącej - np. od największego krążka do najmniejszego.
5. Zaproszenie do zrobienia koła, chwycenie się za ręce, poruszanie się w rytm piosenki naśladując ruchy nauczycielki.
6. Próby wystukiwania na bębenku prostych rytmów.
7.Siedząc na dywanie ściągnięcie i ubranie kapci-
8. Dmuchanie w piłkę ping- pongową w wyznaczonym torze z szarf.
9. Rozdanie wszystkim dzieciom nagród pocieszenie - słodycze.
10. Pokazanie i przekazanie dzieciom nagrody głównej - kulek do suchego basenu
11. Wspólne wsypywanie kulek do basenu.
12. Zakończenie konkursu umiejętności i indywidualna zabawa w basenie z poszczególnymi nauczycielkami.
|
|
|
|
|
Komentarze |
|
|
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
| |
|
Dodaj komentarz |
|
|
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
| |
|
Oceny |
|
|
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?
| |
|
|
Logowanie |
|
|
Prawo |
|
|
Księgarenka |
|
|
Relaks |
|
|
Aktualnie online |
|
|
· Gości online: 10
· Użytkowników online: 0
· Łącznie użytkowników: 59,897
· Najnowszy użytkownik: dorissosw
| |
|
© by PORTAL NAUCZYCIELI PRZEDSZKOLA, 2006-2024Polityka prywatności
Portalu Nauczycieli Przedszkola
Prawa autorskie do zamieszczonych w Portalu Nauczycieli Przedszkola materiałów należą w
całości do ich twórców i autorów. Można z nich korzystać. Nie wolno ich podpisywać własnym nazwiskiem oraz
publikować i sprzedawać.
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
begonias Theme by is_m@il
|