Tytuł: Portal Nauczycieli Przedszkola :: Pakiet "Bawię się i uczę"

Dodane przez ateczka dnia 29-06-2010 22:26
#1

Czy ktoś z was wybrał pakiet Bawię się i uczę??


-
Proszę pisać posty i tematy z dużej litery, poprawiłam rufutina

Edytowane przez rufitina dnia 30-06-2010 07:22

Dodane przez nauczycieleczka dnia 01-07-2010 14:33
#2

Zależy ktry. Są dwa: MAC'a- Bawię się i uczę. Roczne przygotowanie przedszkolne i bawie sie i uczę chyba Nowej Ery. Moja koleżanka ze studiów będzie korzystała z MAC'a "Bawię się i uczę..."

Edytowane przez nauczycieleczka dnia 01-07-2010 14:35

Dodane przez e_lusia dnia 01-07-2010 15:58
#3

Gwoli ścisłości - wydawnictwo Nowa Era oferuje pakiet "Bawię się i przygotowuję do szkoły", a MAC "Bawię się i uczę".

Ja będę pracować na ofercie MACa w grupie dzieci 4,5-letnich, ze zdecydowaną przewagą 5-latków, z tym że dzieciom nie zakupujemy dzieciom pakietów. Moim zdaniem, jest tego za dużo. Zamierzam wybrane treści kserować lub tworzyć własne karty pracy, bazując na propozycjach MACa. U nas w przedszkolu przyjęłyśmy, że książki mają tylko 6-latki (w tym roku "Zanim zostaniesz pierwszakiem" WSiPu), a jak one pójdą do szkoły to 5-latki jako najstarsza grupa. A wstępnie wiem, że większość moich 5-latków zostanie w przedszkolu jeszcze jeden rok, dlatego tym bardziej nie zdecydowałam się na książki.
Przewodniki metodyczne MACa mi odpowiadają, choć ja je dość luźno traktuję.

Rozważam zamówienie dla dzieciaków z Nowej Ery "Entliczek, pentliczek. Pięciolatki - papierowe zabawy", lecz głównie po to, by stale nie wycinać kółek itp. do origami płaskiego, a propozycje Dziamskiej z tej książki podobają mi się. Można w ten sposób uatrakcyjnić zajęcia.
Na pewno zakupię 5-latkom arkusze do diagnozy - prawdopodobnie Edukacji Polskiej, tym bardziej, że to wydawnictwo oferuje też arkusze obserwacji dla 4-latków (zapowiadana nowość), więc miałabym komplet.

Tak w ogóle to ucieszyłam się, gdyby jakieś wydawnictwo zaproponowało sensowną książkę - jedną, a nie kilka części na cały rok.

Dodane przez Myszka2010 dnia 04-07-2010 21:44
#4

witam, czy możecie mi doradzić jakie wydawnictwo najlepiej wybrać dla 3 latków? z góry dziękuje za pomoc.

Dodane przez arabrab10 dnia 05-07-2010 12:06
#5

Ja w tamtym roku pracowałam na podręcznikach MAC Nasze przedszkole i w tym roku tez mam zerówkę ale zmieniłam podręczniki, bo tamte były zdecydowanie za łatwe dla dzieci sześcioletnich, teraz bedę pracować na podręcznikach JUKI Mój kuferek. Może ktoś już na tym pracował? czekam na opinie

Dodane przez juustaa dnia 09-08-2010 19:59
#6

W tym roku w zerówce mam pracować na pakiecie Nowej Ery ,,Bawię się i przygotowuję do szkoły". Byłabym wdzięczna za Wasze opinie na temat tego pakietu. Czy sprawdza się w pracy? Jego plusy i minusy. Mam mieć grupę mieszaną pięciolatki i sześciolatki. Na stronie wydawnictwa niestety nie ma planów wynikowych. Poza tym, co sądzicie o zgodności pakietu z nową podstawą programową? Pozdrawiam:)

Dodane przez krainausmiechu dnia 14-08-2010 13:43
#7

Witajcie.

Ja w ubiegłym roku pracowałam na "Księdze uśmiechu" wydawnictwa JUKA- karty pracy dla trzylatków oraz z tej serii podręcznik z ćwiczeniami i karty pracy dla czterolatków- dwie książki, na pierwszy i drugi semestr. W tym roku nie będę zamawiała na pewno tych samych książek, bo uważam że program jest przeładowany, ćwiczeń jest bardzo dużo, tak naprawdę po 2 czy 3 karty pracy na tydzień. Kart pracy są kolorowe formatu A4, tematyka jest podzielona na miesiące. Uważam że można z nich korzystać jeśli ma się mała grupę i to wiekowo dobraną. Wtedy tylko możesz skupić się na wykonywaniu tych ćwiczeń z dziećmi, w małej grupie. To samo z czterolatkami, ja miałam ich 3ke tylko, więc wspaniale się z nimi pracowało, teraz od września idą do rocznego przygotowania przedszkolnego przy szkole podstawowej i mam nadzieję, że wynieśli coś z moich zajęć. Wiem, że odbiegłam od tematu i przepraszam za to.

W tym roku też będę miała grupę mieszaną i czeka mnie wybór podręczników, więc z uwagą czytam wasze opinie.