|
Zasobnik |
|
|
|
Muzyczno-plastyczne |
|
| Scenariusz zajęć muzyczno- plastycznych przeprowadzonych w grupie dzieci 5-6 letnich w dniu 25.02.2011r
Temat globalny: W świecie sztuki.
Temat dnia: Czy można zobaczyć muzykę?
Treści programowe dla dzieci 5-6 letnich według programu wychowania przedszkolnego "Nasze przedszkole" M. Kwaśniewskiej i W. Żaby- Żabińskiej:
- uczestniczenie w zabawach rytmicznych, ruchowych, pląsach przy muzyce
- reagowanie na zmiany tempa i dynamiki utworu
- wyrażanie swoich myśli, potrzeb, przeżyć w rozmowach z rówieśnikami i dorosłymi w codziennych sytuacjach
- wypowiadanie się złożonymi zdaniami
- wyrażanie swoich emocji poprzez barwy
- malowanie farbami plakatowymi , akwarelami
- wyrażanie swoich przeżyć wewnętrznych, uczuć poprzez różne formy ekspresji: słownej, ruchowej, plastycznej, muzycznej
Obszary podstawy programowej: 3, 8, 9,
Cel główny: rozwijanie umiejętności wyrażania nastroju muzyki za pomocą ruchu i działań plastycznych
Cele operacyjne:
Dziecko:
- wyraża tempo muzyki ruchem,
- dobiera barwy do nastroju muzyki
- wypowiada się na temat wysłuchanych utworów
- potrafi wykonać improwizację plastyczna do utworu muzyki klasycznej
Metody:
- słowna,
- zadań stawianych do wykonania,
- działalność plastyczna,
Formy: z całą grupą,
Pomoce i środki dydaktyczne:
Płyta CD z utworami: M. Musorgski "Taniec Kurcząt w skorupkach", Elven Flute " Travelling Elf" , Mozart "Eine, kleine Nachtmusik" oraz zabawami muzycznymi, apaszki, kartony, farby plakatowe,
Przebieg zajęć:
- "Co to jest muzyka?"- wypowiedzi dzieci
- Zabawa muzyczna "wolno-szybko"- machanie apaszkami zgodnie z tempem muzyki.
- "Czy można zobaczyć muzykę?"- wypowiedzi dzieci
- Wysłuchanie utworu M. Musorgskiego "Taniec kurcząt w skorupce" oraz Evlyn Flute "Travelling Elf"- dzieci zamykają oczy, podczas słuchania ich zadaniem jest wyobrazić sobie obrazy jakie kojarzą się z nastrojem utworów.
- Zabawa twórcza "Kiedy zamknęłam/em oczy widziałam/em......"- wypowiedzi na temat wysłuchanych utworów
- Zabawa muzyczno - ruchowa "Wesoło-smutno"- dzieci są pajacykami, które podskakują zgodnie z nastrojem muzyki. Gdy muzyka jest wesoła skaczą wysoko i szybko, przy smutnej muzyce powoli przestępują z nogi na nogę.
- Działalność plastyczna- dowiedzieliście się już ze muzykę można zobaczyć , teraz chciałabym abyście spróbowali ja namalować. Proszę aby każdy z was usiadł wygodnie, zamknął oczy i wsłuchał się w utwór- Mozart "Eine, kleine Nachtmusik. Kiedy poczujesz, że wiesz już co chciałbyś namalować i jakich barw użyć wstań powoli i nie przeszkadzając innym podejdź do stołu i rozpocznij pracę. Nie mów innym dzieciom co malujesz.
- Podsumowanie zajęć, przypięcie nutki pod wybraną buźką- w zależności od tego czy podobały mi się zajęcia czy nie.
- Zakończenie zajęć.
|
|
|
|
|
Komentarze |
|
|
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
| |
|
Dodaj komentarz |
|
|
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
| |
|
Oceny |
|
|
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?
| |
|
|
Logowanie |
|
|
Prawo |
|
|
Księgarenka |
|
|
Relaks |
|
|
Aktualnie online |
|
|
· Gości online: 7
· Użytkowników online: 0
· Łącznie użytkowników: 59,897
· Najnowszy użytkownik: dorissosw
| |
|
© by PORTAL NAUCZYCIELI PRZEDSZKOLA, 2006-2024Polityka prywatności
Portalu Nauczycieli Przedszkola
Prawa autorskie do zamieszczonych w Portalu Nauczycieli Przedszkola materiałów należą w
całości do ich twórców i autorów. Można z nich korzystać. Nie wolno ich podpisywać własnym nazwiskiem oraz
publikować i sprzedawać.
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
begonias Theme by is_m@il
|